אודות מרקה ספוות

קרן מרקה ספוות תומכת בתוכניות ושירותים המקדמים מצוינות בטיפול, מחקר, חדשנות וחינוך בהזדקנות ובריאות המוח. כזרוע הצדקה של מרקה ספוות, הקרן מספקת מימון מכריע לתחומים כגון: תוכניות מתמשכות ורצף של שירותי טיפול לקהילה שלנו; מחקר חדשני על קוגניציה, דמנציה ובריאות המוח; וחינוך מקומי, לאומי ובינלאומי התומך באורח חיים בריא לאוכלוסייה הולכת וגדלה.

יותר מ-50,000 ישראלים חיים כיום עם דמנציה ומספר זה צפוי להכפיל את עצמו כמעט עד שנת 2030. מדי שנה, יותר מ-25,000 קנדים מאובחנים עם דמנציה וחמישית מהאוכלוסיה שלנו חוותה טיפול באדם עם המחלה. ברחבי העולם, 50 מיליון אנשים חיים עם דמנציה – ויש כמעט 10 מיליון מקרים חדשים מדי שנה, לפי ארגון הבריאות העולמי. יתרה מכך, כיום אין תרופות שיכולות לרפא את מחלת האלצהיימר או לעצור את התקדמותה. ובכל זאת, יש תקווה.

על ידי דחיית הופעת הדמנציה בחמש שנים, נוכל להפחית את שכיחותה ב-30 אחוז. דחיית הופעתה ב-10 שנים תמגר למעשה את הדמנציה.

שְׁמִירָה
על ידי השתתפות ב-A Walk for the Ages, תגייס כספים חיוניים כדי לעזור לבייקרסט בעבודתה להביס את הדמנציה ולתמוך בצרכיה הדחופים ביותר. הכספים הקריטיים הללו יופנו לתחומים הדורשים השקעות בזמן לטיפול, חדשנות, חינוך ומחקר ב-Baycrest – כולם עם אותן מטרות: ליצור עולם שבו כל מבוגר נהנה מחיים של מטרה, השראה והגשמה, ולאפשר לאנשים בכל מקום לחיות את חייהם הטובים ביותר. הצטרפו להליכת העידנים שלנו כדי שכולנו נוכל לפחד מאין גיל!