המיתון העולמי המתמשך גבה מחיר ממלכ”רים שכן הן מבוקשות לשירותיהן ובמקביל, חלה ירידה במימון עבורן. זה קרה מכיוון שהאסונות ההומניטריים והצורך ללא מטרות רווח להיכנס למקום שבו המדינה נכשלה בגלל המיתון וירידה כללית בסמכותה של המדינה גרמו לכך שהם נקראים לבצע תפקידים רבים שהם היו אחרת. מהסס לעשות מוקדם יותר.

עם זאת, התייבשות המימון גורמת לכך שהמלכ”רים לא יכולים לקוות למלא את כל הדרישות לזמנם, ומכאן שנאלצות להסתפק במשאבים מוגבלים שיש להם. מלבד זאת, ישנם שינויים בסביבה החיצונית הקשורים למספר גדל והולך של מצטרפים חדשים המציעים שירותים זהים או יותר כמו העמותות הקיימות. משמעות הדבר היא שהמלכ”רים הקיימים צריכים לגוון ולהרחיב את ההיצע שלהם כדי להישאר קיימא ורלוונטי.

המגמה השלישית שבאה לידי ביטוי בתקופה האחרונה היא היבט השינוי הטכנולוגי המהיר, שמשמעותו שההשלכות הנלוות צריכות להיות מטופלות על ידי העמותות. למשל, מלכ”רים כבר לא יכולים להתעלם מהמרכיב הטכני של השירותים שלהם, ולכן עליהם להסתגל לטכנולוגיה ולהפוך אותה לחלק בלתי נפרד מהתוכניות שלהם. יתרה מכך, עם השינוי הטכנולוגי המהיר, העמותות מתמודדות עם מצב שבו עליהן להיכנס (כדי להשתמש במטאפורה) לעולם הוירטואלי ולגשר בינו לבין העולם האמיתי כדי להבטיח שהן יישארו רלוונטיות לזמנים העכשוויים.

המגמה הרביעית מתייחסת להגברת הציפיות מאוכלוסיות הלקוחות בגלל הגלובליזציה והגברת המודעות בקרב האוכלוסייה. לדוגמה, מוטבים רבים ומקבלים המיועדים למאמצים ללא מטרות רווח מודעים יותר ומיודעים יותר, ולכן דורשים את אותה אחריות ושקיפות שהמלכ”רים דורשים מהממשלות והרשויות הציבוריות. המשמעות היא שהעמותות עצמן נמצאות תחת פיקוח ולכן עליהן להגביר את פעילותן כדי להבטיח שהן יפנו לציבור הרחב.

המגמה החמישית היא בתחום החמרת נורמות המימון והדרישות של המממנים, מה ששם דגש נוסף על ביצועי העמותות. משמעות הדבר היא שמלכ”רים נפגעים מ”מכה כפולה” שבה הם צריכים להיות אחראים לתורמים שלהם ולהגיב למודעות מוגברת בקרב הנמענים שלהם. כל המגמות הללו נערות ליווי בתל אביב | escort tel aviv | שירותי דרך לרכב ביחד מצביעות על כך שהמגזר ללא מטרות רווח צריך לחדש, להתארגן מחדש ולכוון אותם מחדש שלא לומר להיות פרואקטיבי במקום להיות תגובתי.

לבסוף, ההיבטים הללו שנדונו כאן יימשכו גם אם התנאים הכלכליים ישתפרו כשהעולם הולך בנתיב של אי ודאות וטלטלות העובר על המצב הנוכחי של כדור הארץ. מכאן, שכמו כל מגזר אחר, העמותות מוטלות באתגרים של הישרדות ושגשוג בסביבה היפראקטיבית שבה הכל בתנופה. האם המגזר ללא מטרות רווח יכול לחדש כדי להתפתח לשלב הבא נותר לראות. המאמרים הבאים במודול זה בוחנים כמה מהדרכים שבהן העמותות יכולות לתכנן אסטרטגיות לנצח את “הסיכויים הגלובאליים”.

מרקה ספוות